Pokaż wyszukiwarkę

Prezent pod Choinkę

Prezent pod Choinkę

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej PREZENT POD CHOINKĘ. To już 22 edycja! Akcja jest organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.

W tym roku akcja ma wyjątkowy charakter. Z uwagi na toczącą się wojnę w Ukrainie, skala potrzeb dzieci i młodzieży jest na pewno większa. Prezenty, przygotowane w pudełkach po butach, trafią do dzieci z Ukrainy, Rumunii, Białorusi oraz dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców.

W wielkim skrócie przypominamy najważniejsze zasady akcji:

  1. Prezent przygotowujemy w starannie ozdobionym pudełku po butach.
  2. Do pudełka wkładamy TYLKO rzeczy nowe i z datą ważności upływającą po 1 czerwca 2023r. (O tym, co można spakować przeczytacie na stronie akcji).
  3. Na pudełko naklejamy kartkę z informacją dla kogo jest prezent (dziewczynka/chłopiec oraz wiek dziecka, gotową naklejkę można pobrać ze strony akcji w zakładce 'materiały”).
  4. Gotowy prezent związujemy wstążką/sznurkiem tak, by można go było łatwo rozwiązać (każdy prezent musi zostać sprawdzony przez wolontariuszy akcji). Nie zaklejamy prezentu!!!
  5. Do prezentu dołączamy 15zł – opłata pokrywająca koszty całej akcji (koordynacja, transport, materiały). Opłaty można dokonać osobiście lub przez internet.
  6. Prezent dostarczamy do Parafii ewangelickiej w Miechowicach do dnia 10 LISTOPADA lub do wybranej szkoły w Bytomiu, która przeprowadza akcję na swoim terenie.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji znajdziecie w tym linku:

https://cme.org.pl/prezent

W razie pytań prosimy o kontakt:

Sabina Białoń: 32 286 33 34
Monika Cieślar: 608600825