Pokaż wyszukiwarkę

Rekolekcje codzienne

Rekolekcje codzienne

W ostatnim kwartale roku 2022 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach codziennych. Rekolekcje są zaplanowane na pięć tygodni – jeden przygotowujący oraz cztery powiązane z niedzielami Adwentu. Program zakończy się tuż przed Bożym Narodzeniem.

 

Rekolekcje rozpoczynamy 14 listopada o godz. 17.00 w Miechowicach, ul. Matki Ewy 1. Poprowadzi je ks. Jan Kurko. Uczestnicy otrzymają również przygotowane materiały rekolekcyjne do samodzielnej pracy w domu.

Każdy tydzień rekolekcji składa się z studiowania tekstu biblijnego (3 dni), hasła niedzieli Adwentu (1 dzień), modlitewnego spaceru (1 dzień), pogłębionego świętowania niedzieli (1 dzień) oraz powtórki/pogłębienia (1 dzień). Cały proces tygodnia ma wprowadzać w rozmowę z Bogiem, a cotygodniowe spotkania także w odkrywanie tego, jak różnorodnie Bóg przemawia i działa w życiu ludzi.

 

Tematyka rekolekcji:

Tydzień 1: Święty czas i przestrzeń;

Tydzień 2: Surowe słowa;

Tydzień 3: Zaproszenie;

Tydzień 4: Nadzieja i obietnica;

Tydzień 5: Nowa perspektywa.

 

Cotygodniowe spotkanie grupy jest okazją wymiany doświadczeń, dzielenia się zarówno odkryciami, jak i trudnościami. Przejście przez Adwent z codziennym czasem skupienia nad Słowem Bożym i modlitwą ma pomóc w przygotowaniu się do Świąt Narodzenia Pańskiego, których głębokie i niesamowite przesłanie uchodzi naszej uwadze, gdy wpadamy w nie zmęczeni adwentowym nawałem spotkań, sprawunków i in.

 

Osoby zainteresowane udziałem w rekolekcjach codziennych prosimy o wysłanie zgłoszenia mejlowego do 6 listopada na adres:

jan.kurko@luteranie.pl.